AKCJE

Akcja ulotkowa ”Katyń”

Posted in AKCJE on 15 Kwiecień 2010 by kwidzyn14

70 rocznica zbrodni katyńskiej-mordu, który na zawsze zmienił oblicze naszego kraju. W lasach pogrzebano kwiat inteligencji-patriotów, doktorów, wykładowców, polityków, czyli tych, którzy nie dali się złamać represjom ze strony radzieckiej. My jako patrioci, a przede wszystkim Polacy, czujemy obowiązek upamiętnienia tej zbrodni. By oddać cześć zamordowanym  Polakom, postanowiliśmy wydać ulotki w 6000 nakładzie, które będziecie mogli znaleźć na terenie Kwidzyna, Prabut  i okolic.

NARODOWY KWIDZYN

Bohaterowie nie umierają nigdy !

Posted in AKCJE on 13 Marzec 2010 by kwidzyn14

Jak donosi  Stowarzyszenie na rzecz Tradycji i  Kultury “Niklot” Oddział Szczecin z okazji 100.rocznicy urodzin mjr. Zygmunta Szendzielarza “Łupaszki”, przeprowadziło akcję plakatową,  ponadto w dzień rocznicy umieszczono w centrum miasta, na pl. Grunwaldzkim, pod pomnikiem Ofiar Komunistycznego Terroru ,zdjęcie “Łupaszki” i poniższy tekst:

Bohaterowie nie umierają nigdy !

“Gdy ziemia ojczysta skąpana we łzach
o pomstę krew woła męczeńska.
Kto walczy o wolność i mści się za krew
to Piąta Brygada Wileńska.
A szlakiem zuchwałym prowadzi ją wódz,
“Łupaszka” – bohater nieznany”.

Fragment pieśni “Wiernie iść będziemy …”- Hymnu 5 Brygady Wileńskiej
Autor : “Fryc” z 1 szwadronu 5 Brygady Wileńskiej AK ,Podlasie 1945

Wielki patriota jakim był mjr Zygmunt Szendzielarz “Łupaszko” urodzony 12 marca 1910 r. obchodziłby dziś setne urodziny.

W 1939 roku kierował 2 szwadronem 4 pułku Ułanów Zaniemeńskich , od 1943r. był dowódcą 5 Wileńskiej Brygady Armii Krajowej. W latach
1945-1948 jego oddział rozbił kilkadziesiąt posterunków MO i UB oraz kilkanaście placówek Armii Czerwonej. Był żołnierzem wiernym swej
Ojczyźnie, tej wymarzonej ,wolnej i suwerennej, bronił jej i o nią walczył najlepiej jak potrafił. Jego towarzysze broni zapamiętali go
jako charyzmatycznego ,doskonałego żołnierza, genialnego stratega i wspaniałego przyjaciela.

Mjr Szendzielarz został aresztowany 30 czerwca 1948 r. Po 2,5-letnim pobycie w więzieniu, torturach i pokazowym procesie został skazany na osiemnastokrotną karę śmierci. Gdy wywołano go na wykonanie wyroku na śmierć poszedł sprężystym krokiem starego kawalerzysty z podniesioną głową .Mordu dokonano 8 lutego 1951 r. Rodzina “Łupaszki” do dziś nie zna miejsca jego pochówku. Dopiero 30 czerwca 2008 r. na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach odbył się symboliczny uroczysty pogrzeb mjr. Zygmunta Szendzielarza .
Dziś mjr Szendzielarz “Łupaszko” jest symbolem wielkiego męstwa, honoru i wierności naszej Ojczyźnie. Dla nas jest wielkim bohaterem i będziemy zawsze o nim pamiętać.

Sława Bohaterom !!!

Stowarzyszenie na Rzecz Tradycji i Kultury “NIKLOT”
Szczecin dn.12.03.2010r.


“Obrona własnego życia nie jest zbrodnią”!

Posted in AKCJE on 13 Luty 2010 by kwidzyn14

Poniżej przedstawiamy zapis monitoringu, który ukazuje napaść “antyfaszystów” na Josué Estebaneza. Podczas obrony własnego życia Josué zadał śmierć lewackiemu ekstremiście Carlosowi Palomino za co został niesłusznie skazany na 26 lat wiezienia. Nie pozwólmy aby były łamane prawa człowieka na podstawie domniemanych argumentów przynależności do “neonazistowskiej” grupy.

Argumenty prokuratora, które przyjął sąd uznając motyw ideologiczny to m.in.:

– wygląd Josue określony wyglądem  skinheada neonazisty

– okrzyki „Sieg Heil” jakie rzekomo wznosił podczas zajścia

– wykonywanie „nazistowskiego” salutu podczas ataku na Carlosa

– wykrzyczenie zdania „Brudne czerwone śmiecie, zabije was wszystkich”

Wolność dla Josué


Reklamy
%d blogerów lubi to: